Kontakt

Siedziba:
EnergySun Sp. z o.o.
05-270 Marki
al. Piłsudskiego 53

Biuro handlowe:
ul. Lisa Kuli 7, Marki
tel. 784-22-88-08
email: biuro@energysun.pl
Czynne:
Pn.-Pt. 9:00-17:00


Dział serwisu:
email: serwis@energysun.pl

NIP: 125 132 51 48
REGON: 015775844
KRS: 0000217106
Nr konta:
32 10501012 1000009030077094

Baterie Słoneczne Warszawa

Wykorzystaj możliwości baterii słonecznych!

 

Czyż nie od zawsze marzyliśmy o tym, żeby móc samodzielnie generować prąd elektryczne i energię cieplną całkowicie ekologicznie, nie eksploatując przyrody, a co najważniejsze, nie martwiąc się o dodatkowe koszta? Teraz, dzięki nieustannemu rozwijaniu się i poszerzaniu oferty w przemysłu fotowoltaicznego, jest to możliwe! Dzięki wyborowi odpowiedniego rodzaju sprzętu i właściwemu montażowi specjalnych paneli fotowoltaicznych, a co za tym idzie, ogniw fotowoltaicznych, pojawia możliwość całkowicie bezpłatnego generowania energii cieplnej i elektrycznej w Twoim domu lub w firmie.

 

Przy użyciu właśnie tego rozwiązania mówi się o tym, że cały budynek jest zasilany energią słoneczną a szereg urządzeń elektronicznych czy samochodów są napędzane bateriami słonecznymi. Czy wiesz, co tak naprawdę kryje się pod obszernym terminem baterii słonecznych?

31

Czym są baterie słoneczne?

 
 

Baterie słoneczne stanowią szereg bardzo specjalistycznych i nowoczesnych urządzeń, dzięki którym niezwykle łatwo i bez użycia nieustannej pomocy człowieka da się wygenerować energię elektryczną i cieplną zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynków. Dzięki posiadaniu zaawansowanych technologicznie paneli umieszczonych na dachach zróżnicowanych mniejszych lub większych budowli, promienie słoneczne, które na nie trafiają, zostają konwertowane na energię elektryczną lub cieplną.

 

Zbudowane z ogniw fotowoltaicznych baterie słoneczne wytwarzają prąd stały, stanowiąc bardzo skuteczne rozwiązanie do zasilania urządzeń elektrycznych. Ze względu na to, że większość z nich z reguły jest przyzwyczajona do czerpania prądu zmiennego, cała instalacja solarna powinna zostać uzupełnione o akumulatory i falowniki. Aby baterie słoneczne mogły działać jak najlepiej także w nocy, zachęcamy tym samym do zaopatrzenia się w specjalne miejsca do magazynowania nagromadzonego prądu.

Miejsca do zamontowania: baterie słoneczne Warszawa

Baterie słoneczne najlepiej nadają się do wykorzystania przy okazji posiadania domków jednorodzinnych. Montowane na dachach tych budowli ogniwa fotowoltaiczne pełnią wówczas już nie tylko funkcję całkowicie praktyczną, ale także estetyczną, nadając całemu budynkowi ciekawego wyglądu. Szczyt domu to jednak nie jedyne miejsce, które może służyć za generator prądu. Ogniwa fotowoltaiczne można śmiało zamontować również na specjalnych stojakach w pobliżu budynku. Baterie słoneczne doskonale spełnią swoją funkcję również zamontowane na żaluzjach, markizach, czy ramach okiennych i zewnętrznych roletach.

 

Po wybraniu odpowiedniego ogniwa fotowoltaicznego pozostaje już tylko dopracowanie szczegółów samego montażu. W tym miejscu warto zatrzymać się i podjąć właściwą decyzję o odpowiedniej stronie położenia ogniw, która umożliwi nam na właściwe pozyskiwanie energii słonecznej. Przede wszystkim, warunkiem koniecznym, jest zwrócenie paneli na stronę południową. Tylko wtedy uzyskamy odpowiednie nasilenie i ilości promieni słonecznych, a co za tym idzie odpowiednie działanie całej instalacji.

15

Poznaj nasze baterie słoneczne Warszawa oraz inne punkty oferty i daj sobie możliwość na zyskanie wyjątkowej okazji na oszczędność! Zapraszamy do kontaktu!