Kontakt

Siedziba:
EnergySun Sp. z o.o.
05-270 Marki
al. Piłsudskiego 53

Biuro handlowe:
ul. Lisa Kuli 7, Marki
tel. 784-22-88-08
email: biuro@energysun.pl
Czynne:
Pn.-Pt. 9:00-17:00


Dział serwisu:
email: serwis@energysun.pl

NIP: 125 132 51 48
REGON: 015775844
KRS: 0000217106
Nr konta:
32 10501012 1000009030077094

Fotowoltaika – dotacje

Jak uzyskać dotację na system typu Fotowoltaika

 

Informujemy, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) prezentuje możliwość wzięcia udziału w specjalnym programie. Dzięki temu, że zarówno osoby fizyczne, jak i firmy mogą ubiegać się o szereg dotacji, każdy z tych podmiotów ma możliwość uzyskania dofinansowanie na kupno zarówno szeregu paneli fotowoltaicznych, jak również sprzętu wchodzącego w skład każdego rodzaju odnawialnych źródeł energii. Do urządzeń, które zostały objęte specjalnym dofinansowaniem, należą:

 

  • panele fotowoltaiczne,
  • kolektory słoneczne, a więc sprzęt przeznaczony do zamiany energii w postaci promieniowania słonecznego na energię cieplną,
  • wiatrowe elektrownie, generujące prąd przy użyciu specjalnych turbin wiatrowych,
  • gruntowe i powietrzne pompy ciepła oraz
  • inne rodzaje Odnawialnych Źródeł Energii (OZE)
30
Photovoltaic

 Fotowoltaika – dotacje mazowieckie

 

Aby ubiegać się o dotację, należy spełnić kilka warunków, zatem każda zarówno osoba fizyczna, jak również większa organizacja, powinna wiedzieć, że:

 

  • Wszystkie dotacje kształtują się na poziomie od 10 do 80% kosztów całej inwestycji a ich pochodzenie pochodzi od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW)
  • Kwota dofinansowania jest ściśle związana z samym rodzajem Odnawialnego Źródła Energii oraz zależy od tego, kto dokonuje zakupu. Czy będzie to osoba fizyczna, czy przedsiębiorstwo, albo na przykład jednostka reprezentująca samorząd terytorialny.
  • Osoby fizyczne reprezentują jedną z najpopularniejszych grup, które będą ubiegać się o dotację na OZE w latach 2015 – 2018.

 

Więcej informacji potrzebnych do wzięcia udziału w procesie ubiegania się o dofinansowanie na OZE, znajdziecie na oficjalnej stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi warunkami uzyskania zniżki oraz zainteresowania się z naszą pełną ofertą. Poznaj bliżej Energy Sun – fotowoltaika mazowieckie!