Kontakt

Siedziba:
EnergySun Sp. z o.o.
05-270 Marki
al. Piłsudskiego 53

Biuro handlowe:
ul. Lisa Kuli 7, Marki
tel. 784-22-88-08
email: biuro@energysun.pl
Czynne:
Pn.-Pt. 9:00-17:00


Dział serwisu:
email: serwis@energysun.pl

NIP: 125 132 51 48
REGON: 015775844
KRS: 0000217106
Nr konta:
32 10501012 1000009030077094

Ogniwa fotowoltaiczne Warszawa

Ogniwa fotowoltaiczne Warszawa – działanie

 

Ogniwa fotowoltaiczne to inaczej ogniwa słoneczne, fotoelektryczne i najkrócej – fotoogniowo, które, między innymi, bezpośrednio odpowiadają za generowanie prądu. Ogniowo fotowoltaiczne to niezwykle istotny element całego systemu paneli fotowoltaicznych, dzięki którym energia pobierana z promieni słonecznych docierających do ziemi, jest przemieniana w energię elektryczną.

 

Wspomniane w tytule akapitu ogniwa fotowoltaiczne to część, która tworzy złącze dwóch półprzewodników niesamoistnych, na którą to część padają promienie słoneczne. Dzięki temu, że bogate w energię większą niż szerokość przerwy energetycznej – fotony, czyli najmniejsze cząstki światła, wpadają na rzeczone złącze, powstaje luka pomiędzy elektronami. Elektrony, które na skutek działania pola elektrycznego zmieniają swoje położenie wewnątrz przewodnika, generują zewnętrzne napięcie, a całość działa jako ogniwo elektryczne. Ogniwa fotowoltaiczne tym samym odpowiadają, bezpośrednio, za przemianę energii słonecznej na energię elektryczną.

kp04
3

Gdzie wykorzystać ogniwa fotowoltaiczne ?

 

Ogniwa fotowoltaiczne stanowią doskonałe źródło energii we wszystkich mniejszych urządzeniach elektronicznych zasilanych energią słoneczną. Będą to, między innymi, popularne kalkulatory, czy zegarki. Ogniwa te idealnie odpowiadają również za źródło energii w elektrowniach słonecznych, samochodach hybdrydowych, a także w dziedzinie automatyki i fotometrii. Obecnie fotowoltaika znacznie poszerzyła swoje obszary działania a ogniwa fotowoltaiczne znajdują swoje zastosowanie także w lampach ogrodowych, oświetlaniu dróg, czy wspomaganiu działania sygnalizacji świetlnej. To również doskonałe rozwiązanie dla doładowywania akumulatorów, zasilania automatyki, czy elektroniki w promach i sondach kosmicznych.

Sprawdź naszą pełną ofertę, skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o zasadzie działania oraz zastosowaniu ekologicznego rozwiązania o nazwie ogniwa fotowoltaiczne Warszawa. Dzięki temu, że jest to metoda generowania prądu, dzięki któremu pozwolisz sobie na oszczędność zarówno Twojego czasu, jak i energii, wprowadzisz do swojego domowego budżetu ważny element ekonomiczności!

 

Energy Sun – ogniwa fotowoltaiczne – województwo mazowieckie.