REKUPERACJA

Rekuperacja (łac. recuperatio - odzyskanie) to odzyskiwanie ciepła za pomocą wymiennika ciepła -rekuperatora. Jego działanie polega na przekazywaniu energii z jednego medium do innego. W przypadku wentylacji rekuperator jest urządzeniem ogrzewającym powietrze nawiewane do budynku za pomocą ciepłego powietrza, które jest równocześnie wywiewane z budynku.

System wentylacji z odzyskiem ciepła jest w istocie logiczną konsekwencją budowy ciepłego, ekonomicznego i przyjaznego dla człowieka i środowiska domu. Budując taki dom należy, więc odrzucić dotychczasowy sposób myślenia, w którym wentylacja była czymś mało istotnym, bo rozwiązywała się samoistnie. Świeże, lecz zimne powietrze dopływające poprzez nieszczelności stolarki wywołuje nieprzyjemne i szkodliwe dla zdrowia przeciągi a ogrzane powietrze wyrzucane jest na zewnątrz poprzez kanały wentylacji grawitacyjnej. Ciepły, przyjazny i ekonomiczny dom jest przede wszystkim szczelny i nie ma w nim miejsca na przypadkowe lub zamierzone szczeliny w oknach czy ścianach. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła pozwala mu „oddychać” bez tracenia energii.

Rekuperacja pozwala na wykonanie szczelnego budynku bez negatywnych skutków dla jego trwałości i komfortu przebywających w nim ludzi.

Rekuperacja pozbawia dom nadmiernej wilgoci, prowadzącej do gnicia budynku oraz nie dopuszcza do zatęchnięcia powietrza wywołującego poczucie dyskomfortu.

Rekuperacja pozwala skutecznie odprowadzić parę i spaliny emitowane przez kuchenkę – nie dopuszcza przy tym do rozchodzenia się zapachów z kuchni na cały dom. 

Rekuperacja utrzymuje powietrze w domu w odpowiedniej czystości usuwając unoszący się zjonizowany kurz. 

Umów się na bezpłatną konsultację

Proszę podać imię i nazwisko
Proszę podać prawidłowy adres
Proszę podać prawidłowy telefon
Proszę podać numer działki
Proszę podać obręb
Proszę podać gminę
Proszę zaznaczyć zgody
UMÓM SIĘ